מהו טיפול מיני?

האדם הוא יצור מיני, כך קבע פרויד.

מין ומיניות מלווים אותנו לאורך החיים, בזוויות שונות – זהות מינית (האם אני חווה את עצמי כגבר או כאישה), נטיה מינית (האם אני נמשכ/ת לגברים או לנשים), האם אני חווה את עצמי כמיני/ת, מושכ/ת, האם מותר ליהנות ממין, כיצד אני מתפקד/ת ביחסי מין עם אדם נוסף, היעדר חשק, כאב, תדירות, פנטזיות, מה מרחב החיפוש והחקירה שאני מאפשר/ת לעצמי בנוגע למה הוא המין שמיטיב איתי, ועוד ועוד.

המרחב המיני הוא אינסופי, אולם הלגיטמיציה לדבר עליו מצומצמת מאוד. אנחנו מוצפים בתקשורת המשדרת ומוכרת הכל בעזרת מסרים מיניים, אולם לא מצליחים לדבר עם הפרטנרים שלנו על מה קורה לנו בחדר המיטות. זוגות רבים המגיעים אלי לטיפול מעלים בעיות רבות הקשורות לתקשורת, לחלוקת תפקידים, להיעדר כבוד, אולם חשים מבוכה רבה לציין שאינם מקיימים יחסי מין כבר חודשים ארוכים, או שכן מקיימים יחסים אך ללא ההנאה המצופה.

אני רואה את המין והמיניות כחלק בלתי נפרד ממי שאנחנו וכחלק משמעותי ומרכזי בקשר הזוגי. אי לכך אני מזמינה את המטופלים שלי להעיז והעלות גם נושאים הקשורים לכך, שכן לא להתייחס אינו אומר שזה לא קיים.

הטיפול המיני מיועד לזוגות החווים קושי וגם לאלה שרוצים לחקור את הנושא לבדם. הטיפול מבוסס על שיח, וכולל גם תרגילים כ"שיעורי בית". מטרת הטיפול המיני היא לאפשר למטופל/ת ליהנות מחיי המין באופן המתאים לו/לה, ללא פגיעה בעצמי או באחרים וללא רגשות אשם.

סיימתי שנתיים של לימודי טיפול מיני באוניברסיטת בר-אילן, מתוך הבנה שכמטפלת זוגית אני חייבת להתמקצע גם בכך. נפתח בפני ארגז כלים חדש ומרתק, ואתם מוזמנים להשתמש בו.