חוות דעת

את חוות הדעת לאתר ביקשתי לפחות שנה לאחר תום הטיפול ולא שיניתי דבר בטקסט.

 

רותם:

"הגעתי לטיפול אצל טל, עקב בעיות בזוגיות וסוגיות משפחתיות. הגעתי למזלי אל מטפלת אינטיליגנטית, רגישה, אמפתית, שהצליחה להרגיש ולהבין אותי, באופן שהתקשיתי להבין בעצמי. לטל היו היכולות להביא לפתיחות וכמות בפגישות והיו לה תובנות רבות שסייעו לי להבין את מצבי, מטרותיי, חולשותיי ועוד, והיא גם סייעה לי ברמה הפרקטית להביא לשינויים הרצויים ולקדם נושאים החשובים לי. הטיפול התקיים ב-2020-2021, בקליניקה הנעימה של טל. טל היתה מאוד זמינה עבורי, באה לקראתי עם מציאת מועדים שיתאימו לי, ואפילו העלות היתה הוגנת מאוד ואפשרה לי להיות בטיפול. אני ממליצה עליה בכל ליבי".

ל.נ.:

"אנחנו הגענו לטל ביולי 2019, לטיפול זוגי. בעלי בפרק ב' עבורי זה פרק א' והגענו לתהום אחרי 3 שנות זוגיות מהן היינו נשואים שנה. הרקע לטיפול היתה תחושה שללא טיפול נגיע לפרידה. היו בינינו פערים בתפיסת הזוגיות, המחויבויות, ההתנהלות מול הילדים שלו והכל הרגיש כסיר לחץ ענק. הגענו לטל דרך המלצה, והתחלנו טיפול, בעלי לא ממש רצה אבל לחצתי. אני הרגשתי כבר בהתחלה שגם אם הוא פחות משתף פעולה, לפחות מישהו שומע אותי ומכוון אותי וגם, טל האירה לעיתים על זוויות שלא ראיתי או חשבתי עליהן. שנינו הרגשנו שאנחנו בידיים טובות ומקצועיות והיינו בטיפול כ- 3 חודשים בהתחלה כל שבוע ואז פעם בשבועיים- היות ואחרי כל טיפול היינו זקוקים לזמן התאוששות. התחלנו להרגיש תוצאות ואז בעלי החליט שזה מספיק לו. המשכתי בטיפול עוד כחודשיים לבד והפסקתי, בעיקר כי הרגשתי שאת הדרך שלי עשיתי, הפכתי למודעת לעצמי וקבלתי כלים להתמודדות ולא הצד השני שיחווה את אותם הדברים זה קצת תקוע. הטיפול סייע לנו להבין שיש צורך בתאום ציפיות, להבין את נקודת המבט של השני ובעיקר נתן לנו במה להגיד ולהעביר מסרים דרך מטפלת שמעדנת, מרככת כשצריך את המסר כך שהוא נופל על אזניים יותר קשובות, פחות מתנגדות אני ממליצה מאד על טיפול ועל טל כמטפלת וצריך להבין שזו דרך והיא ארוכה, אין קסמים. ברמה האישית, טל היא חייכנית ובעלת הומור, שסייע לי להתחבר אליה".

 

מ' בת 44 נשואה פלוס 2:

"הגעתי לטל חודשיים לתוך משבר הקורונה העולמי והפרטי שלי.
הזוגיות שלי חטפה טלטלה בעקבות המגיפה.שעות של יחד בבית לא היטיבו עימנו,בלשון המעטה.
חברה המליצה לי על טל כמטפלת זוגית. החלטתי ללכת לבד,הייתי צריכה לעשות לעצמי סדר בראש. לאחר זמן בעלי גם הצטרף.
טל מקסימה! זכיתי בליווי של מטפלת שבאמת אכפת לה. קשובה ומקצועית.השעה השבועית שלנו ליוותה אותי בין מפגש למפגש וגרמה לי לחשוב,לעבד ולעכל דברים. טל חדה וחכמה בצורה יוצאת דופן והצליחה לראות מבעד להגנות איתן הגעתי.
ממליצה לכל מי שמרגיש/ה צורך לפנות לטל.בין אם בזוג או לבד. יכולה להעיד שקיבלתי ממנה המון תובנות והרבה מעבר."

 

מירב:

"הגענו לטל בשנת 2016 בגלל קשיים בזוגיות. מספר חודשים קודם לכן נולדה ביתנו הבכורה ועניינים שלא ידענו שסחבנו אותם קודם לכן, צפו ויצרו קרעים ביננו.
לא הצלחנו לתקשר בלי לריב. כמעט כל אינטראקציה שלנו הסתיימה בפיצוץ.
טל הקשיבה, שאלה הרבה שאלות מכוונות, גרמה לנו להבין שלכעס יש מקום אצל שנינו ושמקור הבעיה שלנו היא אופן התקשורת שלנו. קיבלנו כלים לתקשר בצורה נכונה יותר והצלחנו לראות שיפור ביחסים.
מעבר לרוגע שטל מקרינה בפגישות שלה, היא מאוד גמישה (למשל, זרמה איתנו כשנאלצנו להגיע למפגש יותר מפעם אחת עם התינוקת), היא מדברת בגובה העיניים, אמיתית ואינה מורחת את הטיפול – כשראתה שהגיע הזמן לסיים את הטיפול, העלתה זאת בפנינו מבלי למשוך ולמרוח את המפגשים עד שתיווצר חוסר נעימות ביננו.
ממליצה להיעזר בה לעשות לכם סדר בראש וביחסים".

 

מרינה:

"ביוני 2016 הגעתי לטל שבורה, פגיעה ועל סף פרידה מבן זוג ואבי ילדיי. במהלך המפגשים הסתכלתי על הקשיים שנוצרו לי בזוגיות מזוויות שונות ולא רק מהזווית של "כאן ועכשיו"- הוא בגד בי ואנחנו מתגרשים! ראיתי כמה דברים שקרו בחיינו ואת ההשפעה שלהם על הזוגיות. הטיפול התקיים בקליניקה הנעימה והמאפשרת של טל, הרגשתי הכי נעים שבעולם לשתף, להתרגש, לבכות… עלות הטיפול הוגנת והטיפול הסתיים ביוזמתה של טל, לדבריה, "החיים האמיתיים הם לא בקליניקה". היום, 5 שנים אחרי זה, יש הרבה אתגרים חדשים, והיום יש לי הרבה יותר כלים להתמודד איתם!."

 

ד. ו-א.:

"טל יקרה, רוצים להודות לך על שליווית אותנו בתקופה מאד קשה בחיינו סביב יציאתנו לפנסייה.
המשבר הגיע לפתחנו על אף ששמענו הרצאות, קיבלנו הדרכות ועדיין את היומיום לא ידענו לעבור.
שנינו אנשים עסוקים, עם תחומי עניין רבים, המון הערכה ואהבה אחד לשני ובכל זאת מצאנו את עצמנו במסע חיים מתסכל שהפך לכעס מתמשך שיצא אחד על השני.
פנינו אליך כי הרגשנו שאנו צריכים עזרה, בלי לדעת מה יעבוד עבורנו. נתת לנו מרחב לבטא את הכעס, לראות אותו מהצד, לראות שמאחוריו יש לנו סיבות טובות למצוא את הביחד. אצלך למדנו לחפש את הדרך, לקבל את השינוי הנדרש אצל כל אחד כדי לבנות את עצמנו מחדש. שיקפת לנו במילים מייטיבות את מה שיצא מאיתנו עם המון כאב, נתת לנו לראות מה כל אחד מביא. לקח לנו זמן ולאט לאט אנו מוצאים את דרכנו, חלקה מוכרת לנו וחלקה חדשה עבורנו.
תודה ענקית לחלקך המשמעותי במסע שלנו, תודה על הזמינות והגמישות בשעת הפגישה שמאד הקלה טכנית ואיפשרה הסכמה על הזמנים, על השיחות בגובה העיניים, על הצעותיך שלפעמים היו בדיוק וגם כשלא עבדו לנו- המשכנו הלאה, על האמון המלא שנתת לנו שאת נמצאת בשבילנו. בטוחה שנבחר בך שוב כשנצטרך. ד. וא".