הדרכת צוותים

סדנאות והדרכות קבוצתיות הן אחת הדרכים להשקיע בצוות שלכם. הנושאים מגוונים אך הרעיון זהה – אם נלמד קצת על עצמינו, נרחיב את ארגז הכלים שלנו ונהיה מודעים יותר, מן הסתם נהיה גם עובדים טובים יותר.

תהליך למידה והתנסות שצוות עובר יחדיו מהווים חוויה עמוקה ומגבשת, המאפשרת היכרות מחודשת בין האנשים והתמודדות משותפת עם סוגיות הקשורות הן לעולם העבודה והן לחיים האישיים. מניסיוני, עובדים יוצאים ממפגשים כאלה בתחושה מרעננת של למידה וגילוי, עם תובנות חדשות, עם חוויה של קבלה וסיפוק ועם מחויבות גבוהה יותר לחבריהם לצוות ולמקום העבודה.

המפגשים יכולים להיות חד פעמיים במסגרת יום גיבוש, יום עיון, ישיבת צוות וכד', או סדרת מפגשים המאפשרת תהליך יותר מעמיק ועבודה סדנאית.

נושאים לדוגמה:

אין לי זמן! – תכנון וניהול זמן


מחוגי השעון כמארגנים ולא כמאיימים. קביעת סדרי עדיפויות בסביבה רבת משימות, ההבדל בין הדחוף והחשוב, כיצד לתכנן לוח זמנים שאפשר לעמוד בו.

מתלבט – חושב – מחליט. – תהליך קבלת החלטות


לפי מה אנו מקבלים החלטה? אינטואיציה? רגש? מידע? האם אנו אימפולסיביים?  ואיך אנו מקבלים החלטה בזמן לחץ? בואו נבדוק איך אנחנו מחליטים, והאם אפשר לצמצם את אותן חרטות מטרידות לאחר קבלת החלטה שגויה.

אבל איך לא הבנת?!? – תקשורת מילולית ובלתי מילולית


מה אני רוצה לומר ולמה לא תמיד מבינים אותי. מסרים סמויים וגלויים, משוב חיובי ושלילי, חשיבות הדיאלוג, מקומן של השקיפות והפשטות בקשר שלי עם הסובבים אותי. כיצד אני יכול להיות יותר מובן וברור.

סכום החלקים גדול מן השלם – עבודת צוות


הבנת השונות והייחודיות של כל בעל תפקיד בצוות, פתיחת ערוצי תקשורת, הגברת גמישות וקבלה, בקשת עזרה ככוח מעצים. הכרה בצוות כגוף אחד בעל איברים שונים. היכרות עם כל החלקים וראיית השלם כטוב יותר בזכות חלקיו.

אין חדש תחת השמש – מניעת שחיקה


איך ממשיכים לבוא לעבוד ולא לעבודה? האם התלהבות, אנרגיה, אמונה וחשק הם רק נחלת הטירונים והמאוהבים? מה חלקי במשימת מניעת השחיקה והשעמום? מה יש בשגרה הזו שלעתים היא מבורכת ולעתים היא מלכודת של חידלון? עם קצת תעוזה נמצא כמה תשובות.

מבין אבל לא מסכים – ניהול קונפליקטים


אסרטיביות, הגבול בין תקיף לתוקפן, כיצד להציב גבול באופן ברור ושאינו מעורר מיידית התנגדות, אלימות והשפעותיה, הקשבה פעילה, התמודדות עם התנגדויות וחסמים, מה קורה לי כשלא מסכימים איתי. האמיצים יוכלו אפילו לגלות על עצמם מהן הנקודות בהן "קופץ להם הפיוז", נבדוק דרכי התמודדות למצבים שונים ולאנשים שונים.

בואו נדבר על זה – דינאמיקה קבוצתית


עצירה לפסק זמן ובדיקה משותפת מה קורה עם כל חבר צוות לאור מתיחויות, משבר או זעזוע במקום העבודה, לקראת שינוי או דרך חדשה, או כל סיטואציה בה רוצים גם לדבר על מה שקורה וגם לחשוב על איך ממשיכים.

גשר צר מאוד – גישור על קצה המזלג


הבנת הגישה והשפה של הגישור, העקרונות והכלים הבסיסיים המאפשרים ניהול משא ומתן אחר, בו אף אחד לא מפסיד. יישום התפיסה בחיי היומיום של כולנו, בעבודה, בבית ולמעשה- בכל מפגש אנושי.

מנהל? בוס? מעסיק? מנהיג? – פיתוח מנהלים


"מנהל טוב עושה את הדברים הנכונים. מנהיג עושה אותם נכון".
אז מי אתה? ומה היית רוצה להיות בעיני עצמך ובעיני אחרים? האם נוח לך בכסא המנהלים? האחריות, התסכול, הלבד, האפשרויות וההזדמנות להשפיע.